14.10.2007 03:01 Наша кнопка  |  Всi новини
GRIVNA ГРИВНА Госзакупки в Украине
ГРИВНА. Державні закупівлі в Україні
На головну Новини держзакупівельАналітикаТендерна мафіяТендерний захват УкраїниПротестДосьє на мафію
?РОЗДІЛ: Новини держзакупівель
Політичні в’язні — пострадянська традиція
“Справедливість є. Лише варто за неї боротись!” — оптимістично заявляє Юлія Тимошенко, яка свого часу також поповнила список політв’язнів незалежної України. Вона особисто переконалась, що в казематах нашої батьківщини пахне не романтикою, а клопами, а іноді дуже виразно відчуваєш подих смерті.

Українська Феміда, яка обслуговує корумповану систему, робить усе, щоб знеславити громадських діячів, які потрапили до неї в лабети. Тож не дивно, що Вадима Гладчука, парламентського журналіста, керівника Молодіжного об’єднання “Молодь — надія України”, редактора інтернет-видання “Громадський спротив України” звинуватили в ганебній дрібній крадіжці цвяхів.

А розпочалася ця історія з пікетувань Тендерної палати, які неодноразово і цілком легітимно проводила громадська організація, очолювана Гладчуком. “Молодь — надія України” виступала проти корупційних дій почесного Голови Тендерної палати, народного депутата України Олександра Ткаченка. Під час одного з таких пікетувань обурений звинуваченнями на свою адресу п. Ткаченко розбив відеокамеру Вадима Гладчука і пригрозив йому судовою розправою. Мабуть, за збігом обставин невдовзі після цього інциденту 1 серпня 2007 р. о 9:00 Гладчук був затриманий працівниками Солом’янського РУГУ МВС?

10.08.2007 р. Солом’янський суд задовольнив подання старшого слідчого Солом’янського РУГУ МВС та обрав стосовно Гладчука міру запобіжного заходу у вигляді взяття під варту з подальшим утриманням його в СІЗО до 30 вересня 2007 р., мотивуючи це рішення звинуваченням Гладчука у скоєнні тяжкого злочину.

Чи ж виклик Тендерній палаті в особі Ткаченка з боку громадського діяча вважають органи правосуддя “тяжким злочином”? Оскільки виступи громадськості у формі пікетів і мітингів є дозволеною атрибутикою демократичної держави, то довелося слідчому бути справжнім винахідником, щоб запроторити лідера протестної організації за грати. На допомогу слідчому підвернувся факт скоєння грабунку “групою невстановлених осіб”, що відбувся на будівельному майданчику по вул. Бориславській (а не біля Тендерної палати по вул. Хрещатик, 6).

Варто уваги те, що злочин на будмайданчику був скоєний ще 27 червня 2007 року. Однак слідчий так поспішав виконати своє завдання, що помилково вказав у справі іншу дату: 30 серпня 2005 року. Та підозрюваний разом з матір’ю та дядьком з 27 серпня по 3 вересня 2005 року відпочивав поблизу м. Одеса. Слідчий чомусь не взяв до уваги це об’єктивне алібі, яке спростовує участь Гладчука у скоєнні злочину в м. Києві 30 серпня.

З огляду на дані слідчого шанований громадський діяч страждав на якусь таємну патологічну форму клептоманії, яка погнала його з сонячного чорноморського пляжу на київський будівельний майданчик (мабуть, на килимі-літаку!) і примусила поцупити там будівельних інструментів на суму 32 835 грн., та ще “із застосуванням насильства”. Цікава деталь: в постанові про притягнення Гладчука в якості обвинуваченого слідчий вже вказує іншу суму — 1128 грн. 05 коп.

Більше того, старший слідчий майор міліції І.В. Дьордяй в присутності матері затриманого та його адвоката погрожував Гладчуку, що в СІЗО помістить його в “прес-хату”, де до нього застосують тортури та знущання”.

В знак протесту проти свавілля органів МВС України Вадим Гладчук об’явив голодування. Його стан здоров’я за час утримання під вартою постійно погіршувався і становив загрозу його життю. Його мати Раїса Павлівна розповіла, що їй не дозволяли передавати синові воду, яка так необхідна для голодуючого. Натомість лікарі СІЗО кілька разів насильно намагалися вводити йому у вену глюкозу, що призвело до блювання й алергічних реакцій і в цілому ще більше погіршило стан здоров’я затриманого. В лікарні СІЗО поряд з Гладчуком лежав хворий на відкриту форму туберкульозу...

На думку адвоката Гладчука правозахисника Олега Мусієнка “дана кримінальна справа порушена без достатніх для цього законних підстав, а його затримання проведено з порушенням Конституції України та чинного Кримінально-процесуального кодексу. Слід наголосити й на незаконності постанови Солом’янського районного суду м. Києва від 10 серпня 2007 р. про обрання Гладчуку міри запобіжного заходу у вигляді взяття під варту”.

P.S. За рішенням Апеляційного суду м. Києва 16 серпня 2007 р. Гладчука звільнено з-під варти за умови підписки про невиїзд.


Анжеліка КОМАРОВА
28.08.2007 20:52
http://www.svoboda.com.ua/index.php?Lev=news&Id=3450
Кількість переглядів: 9
ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ
Інші публікації у категорії Головна
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
КОМЕНТАРI
  Нема коментарiв
Ваше iм'я: Ваш e-mail:
Тема:
Коментар:
Введiть код:
НАЙПОПУЛЯРНIШЕ
ЛІДЕРИ ОБГОВОРЕННЯ