16.02.2008 02:03 Наша кнопка  |  Всi новини
GRIVNA ГРИВНА Госзакупки в Украине
ГРИВНА. Державні закупівлі в Україні
На головну Новини держзакупівельАналітикаТендерна мафіяТендерний захват УкраїниПротестДосьє на мафію
?РОЗДІЛ: Новини держзакупівель
У Києві презентовано книгу незалежного журналіста Шеляженка «Контроль. Прозорість. Чесний вибір»
У Києві презентовано фантастичну розповідь незалежного журналіста Юрія ШЕЛЯЖЕНКА «Контроль. Прозорість. Чесний вибір».

Як повідомив на презентації в УНІАН сам автор, в книзі іронічно розповідається про те, що чекає українське суспільство через декілька десятків років, якщо не будуть змінені тендерні процедури.

«Тендерна палата - це громадська організація, яка повинна стежити за чесністю тендерних процедур, щоб державні кошти не пропадали. Діє корупційна схема – за приблизними підрахунками, не менше 7,5 млрд. грн. з державного бюджету на рік творці цієї громадської організації викачують з бюджету через підконтрольні бізнес-структури», - сказав Ю.ШЕЛЯЖЕНКО.

За його словами, всього на держзакупівлі в рік виділяється 120 млрд. грн., і з них 7,5 млрд. грн. - 5% йде в «чорну діру». Автор зазначив, ця сума постійно зростає, і в книзі йдеться про те, що може чекати Україну, якщо не буде ліквідовано таку систему.

«Ця книга про уявне майбутнє України. Я дуже боюся, що це може стати реальністю. У цьому майбутньому людина повинна платити податок за кожен свій крок і вдих», - зазначив він, висловивши упевненість, що Тендерна палата може лобіювати ухвалення таких рішень.

«Поки нашою працею наповнюються чиїсь офшорні рахунки, рушитимуться не ремонтовані по півстоліття «хрущовки», прориватимуться іржаві труби, вогонь із застарілих газопроводів і лайно з іржавої каналізації заполонить вулиці. На поганих дорогах все частіше перевертатимуться машини, мости валитимуться в річки і людям на голови. Все це – наше найближче майбутнє, тому що гроші на ремонт згаданих комунікацій вкрадені тендерною мафією», - підкреслив Ю.ШЕЛЯЖЕНКО.

У свою чергу присутній на презентації політвязень, редактор Інтернет-видання Sprotiv.org, голова ВМО «Молодь - надія України» Вадим ГЛАДЧУК зазначив, що цю книгу бажано прочитати всім народним депутатам України, від яких залежить доля нового закону про державні закупівлі.

Він сподівається, що книга сприятиме зупинці «крадіжки державних грошей». «Ця книга буде направлена народним депутатам, в посольства іноземних країн», - пообіцяв він.УНІАН
10.12.2007 16:46
Кількість переглядів: 76
ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ
Інші публікації у категорії Новини держзакупівельАналітика
КОМЕНТАРI
  Нема коментарiв
Ваше iм'я: Ваш e-mail:
Тема:
Коментар:
Введiть код:
НАЙПОПУЛЯРНIШЕ
ЛІДЕРИ ОБГОВОРЕННЯ
Какого цвета Украинская тендерная мафия? [переглядів 709, коментарів 1]
ТПУ превратилась в оружие СП против БЮТ [переглядів 48, коментарів 1]