12.02.2008 10:48 Наша кнопка  |  Всi новини
GRIVNA ГРИВНА Госзакупки в Украине
ГРИВНА. Державні закупівлі в Україні
На головну Новини держзакупівельАналітикаТендерна мафіяТендерний захват УкраїниПротестДосьє на мафію
?РОЗДІЛ: Новини держзакупівель
Голова Полтавської ОДА Валерій Асадчев: нинішній закон про держзакупівлі треба скасовувати
Президент України Віктор Ющенко вкрай стурбований ситуацією із державними закупівлями і готовий підписати новий Закон, якщо він буде прозорим та узгодженим. Безумовно, констатував Глава держави, «діючий закон є неефективним та породжує цілу систему тіньових відносин». «Це, по суті, є тема загрози для існування і роботи тисячі структур, це стосується долі мільйонів людей», – зазначив він на нараді із головами обласних державних адміністрацій у середу 7 лютого.

Про те що нинішній закон про держзакупівлі треба скасовувати заявив і голова Полтавської ОДА Валерій Асадчев, виступаючи на нараді.

В іншому разі можуть просто зупинитися об’єкти соціально гуманітарної сфери – школи, лікарні, дитячі садочки. Адже за нинішньої тендерної процедури вони фактично позбавленні можливості придбати харчування та ліки для своїх підопічних. Справа в тому, що у тендері має брати участь щонайменше 3 підприємця, які повинні сплатити за це енну суму. Це невигідно для малих підприємців, які постачають продукти у школи та лікарні. Та й Полтавська область втрачає до 10% бюджетних коштів – через подорожання послуг підприємців та витрати на проведення тендерів. Адже в самих закладах мають бути створені власні "тендерні палати" із п’яти чоловік. І кожен із них має пройти обов’язкове навчання у Києві, яке коштує 5 тисяч гривень. А тепер уявіть ситуацію – сільська школа, де працює усього з десяток педагогів має відправити на навчання одночасно п’ять співробітників, і викласти за це 25 тисяч гривень. При тому, що в місяць на харчування дітей тут витрачають 5 тисяч. А потім ще треба знайти охочих взяти участь у тендері, що за нинішніх реалій практично неможливо. Ситуація патова. І це реально може призвести до того, що діти у школах та хворі у лікарнях можуть залишитися без харчування, а останні ще й без ліків. Тому голова Полтавської облдержадміністрації пропонує скасувати Закон про Державні закупівлі. За нинішньої політичної ситуації у Верховні Раді це практично не можливо. Тому Валерій Асадчев вважає реальним скасування закону через Конституційний суд. А поки що в області готують відповідне розпорядження голови облдержадміністрації, яке в обхід тендерних процедур, але у правовому полі, дозволить знайти тимчасовий вихід із ситуації і забезпечити школи, дитсадки та лікарні продуктами, медикаментами та необхідними послугами, - повідомляють "Новини Полтавщини".Майдан
10.02.2008 14:37
Кількість переглядів: 24
ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ
Інші публікації у категорії Головна
КОМЕНТАРI
  Нема коментарiв
Ваше iм'я: Ваш e-mail:
Тема:
Коментар:
Введiть код:
НАЙПОПУЛЯРНIШЕ
ЛІДЕРИ ОБГОВОРЕННЯ