3.03.2008 00:00 Наша кнопка  |  Всi новини
GRIVNA ГРИВНА Госзакупки в Украине
ГРИВНА. Державні закупівлі в Україні
На головну Новини держзакупівельАналітикаТендерна мафіяТендерний захват УкраїниПротестДосьє на мафію
?РОЗДІЛ: Новини держзакупівель
Яворівський бреше: «Нам просто не встигли сказати, що голосувати за держзакупівлі не треба»
— Опозиція тепер теж іронізує — мовляв, щойно парламент розблокували, як коаліція встигла пересваритися навколо закону про держзакупівлі. Чому БЮТ його підтримав?

— Насамперед наголошу, що і я особисто, і весь Блок Тимошенко переконані: Тендерна палата в тому форматі, в якому вона існує зараз, — це просто корупційна годівниця. Отримати гроші з бюджету, приміром, на ремонт школи можна, тільки пройшовши через неї. А безкоштовно, без «відкатів» це зробити неможливо. Можна собі тільки уявити, які шалені суми йшли на ці «відкати», якщо тільки за минулий рік через Тендерну палату пройшло 120 мільярдів гривень!

«Нашоукраїнець» Зварич і БЮТівець Кожем’якін внесли законопроект, в якому збільшили розмір суми, задля якої обов’язково треба проходити через Тендерну палату. І він, між іншим, був погоджений із секретаріатом Президен­та (вчора голова СП Віктор Балога відкликав це погодження. — Ред.).

Але хочу сказати ще одне. З огляду на те, що робилося у Верховній Раді зранку, ми всі були переконані, що того дня сесія вже не відкриється. У мене особисто після обіду були заплановані справи — участь у творчому вечорі, відкриття після ремонту мистецької кав’ярні тощо. Раптом телефонують: на 16–ту призначене засідання ВР. Я кидаю всі справи і мчуся до парламенту, а там — знову заблокована трибуна. Походили ми там з годину, «переконалися», що нічого не буде, і я знову поїхав до Спілки письменників. Тому коли сесія несподівано таки відкрилася, мене в Раді не було.

— Проте за той же закон про держзакупівлі, судячи з сайту ВР, ви «голосували».

— Я дозволив проголосувати своєю карткою, бо ж не міг бути присутній. Але врахуйте, що початок роботи був несподіваним для всіх, тому ми (фракція БЮТ) просто фізично не встигли погодити голосування з «Нашою Україною»! Їх, очевидно, хтось попередив, що не треба підтримувати закон про держзакупівлі, а нас — не встигли. Це суто технічна неузгодженість, і не треба, як дехто, шукати за нею якесь переформатування коаліції, «співпрацю» БЮТ із «Регіонами» тощо. Цього немає!

Зрештою, законопроект проголосований тільки в першому читанні. Якщо до другого читання в нього не будуть внесені радикальні правки, жодного голосу БЮТ за цей закон віддано не буде, і ми його успішно «втопимо». Тому дуже прошу і пресу, і всіх інших — не робіть із цього сенсації. Ніхто в коаліції не пересварився і не збирається.

— Але ж ви не будете заперечувати, що саме у вашій фракції є люди, дуже зацікавлені в існуванні корупційних схем у Тендерній палаті. Невже вони не проводять із колегами відповідну «роботу», лобіюючи свої інтереси?

— Я в парламенті не перший день і добре знаю, що така «робота» часто проводиться — щодо різних законопроектів, представниками різних політичних сил. Але я також дуже добре знаю нашу фракцію: якби було рішення фракції про те, що ми не голосуємо за цей проект, жодна людина, включно з тими, кого ви маєте на увазі, не дозволила б собі вчинити інакше.


Україна молода

15.02.2008 19:44
Кількість переглядів: 54
ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ
Інші публікації у категорії Новини з парламенту
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
КОМЕНТАРI
  Нема коментарiв
Ваше iм'я: Ваш e-mail:
Тема:
Коментар:
Введiть код:
НАЙПОПУЛЯРНIШЕ
ЛІДЕРИ ОБГОВОРЕННЯ
БЮТ обвинили в создании тендерной мафии [переглядів 3499, коментарів 1]
ТПУ превратилась в оружие СП против БЮТ [переглядів 86, коментарів 1]